>> reageer
>> 1 reactie(s)
|
Vrijdag 25 september 2009
Kledingruil vanaf 4 oktober Rouleer de Kleer is het poetisch handelsmerk van een inmiddels bloeiende kledingruil-praktijk onder vriendinnen in Amsterdam. Om de ruilpoule te maximaliseren en zodoende meer maten, stijlen en unieke kledingstukken te kunnen aanbieden is rouleerdekleer.nl in het leven geroepen. Rouleerdekleer.nl onderscheidt zich van andere ruilsites in die zin dat er geen één op één ruilmatch gemaakt hoeft te worden. De inbreng van een kledingstuk volstaat om vervolgens uit het gehele aanbod iets anders te kunnen kiezen.
Vertrokken met deze praktische gedachte, bleken er steeds meer monsters te slachten. De verhouding van de mens (lees met name vrouw) tot haar kleding. Zelfbeelden en paskamers. Maar ook: economische verhoudingen en de implicaties van de wereldwijde confectie-industrie.
 
 
Onuitputtelijke walk-in-closet Rouleer de Kleer biedt een platform waar je zonder wroeging je miskopen kunt inleveren om iets nieuws te proberen. Zonder financiele kleerscheuren. Tegelijkertijd betekent ruilen minder productie en verbruik van grondstoffen, terwijl je toch over ieder gewenst kledingstuk kan beschikken. Kortom: een onuitputtelijke milieu- en mensvriendelijke walk-in-closet.
Nieuwe blik Lang voorbij het geitenwollensokken imago verklinkt duurzaam & alternatief zich steeds meer met hip & happening. Voor Rouleer de Kleer betekent dat, dat noch tweedehands, noch vintage toepasselijke woorden zijn. Rouleer de kleer bouwt actief aan een “new clothes collective” en zal daartoe regelmatig stukken aanbieden van ontwerpers & bn-ers, naai(st)ers & brei(st)ers, outlet & shopaholics-anonymous.
Een tipje van de sluier: Bij de opening op 4 oktober zullen er stukken aangeboden worden van Sebastiaan Duong (Mingface). (gratis! No catch!) Voor de nabije toekomst hebben o.a. ook Clifford Portier (maison portier) en Shariffa (jonge modestudente/black ghetto dresser) stukken uit hun privé-collecties toegezegd.
Rouleer de Kleer is een initiatief van Mies Baars (beeldend kunstenaar/ontwerper) en Ingrid van Schijndel (dramaturg/publicist). Rouleer de Kleer is een initiatief van Mies Baars (beeldend kunstenaar/ontwerper) en Ingrid van Schijndel (dramaturg/publicist).
|