>> reageer
|
Maandag 03 mei 2010
Strijd tegen plastic. Earth Water introduceert als eerste ter wereld de 100% biologisch afbreekbare PET-fles. De Earth Water PET-fles komt in twee varianten op de markt komen: still en sparkling water. Earth Water verkoopt 100% zuiver mineraal water waarvan de nettowinst naar UNWFP (United Nations High World Food Program) gaat. Earth Water wil met deze PET-flessen de strijd aangaan tegen de grote hoeveelheid plastic dat in de oceanen drijft. Afgelopen woensdag vond de perspresentatie van de PET-fles plaats bij Stenden Hogeschool in Leeuwarden.
Plastic is niet afbreekbaar. Veel plastic dat wordt geproduceerd verdwijnt in de oceanen. Van al het plastic dat in zee drijft komt 80% van het land en 20% van de scheepsvaart. In de afgelopen 40 jaar ontstonden er plastic eilanden die soms 35 keer zo groot als Nederland zijn. Om dit probleem tegen te gaan introduceert Earth Water ’s werelds eerste biologisch afbreekbare PET-fles en zet hiermee een belangrijke innovatieve stap in het verder verduurzamen van haar assortiment. Deze uiterst milieuvriendelijke verpakking is biologisch afbreekbaar in aerobe (compost) en anaerobe (stortplaats) omgevingen. De PET-fles laat geen schadelijke materialen achter en kan tevens in de standaard recyclingstroom van het (PET) plastic worden gemend.

Lancering De perspresentatie van ‘s werelds eerste 100% biologisch afbreekbare PET-fles vond afgelopen week plaats in Canteen. Canteen is het nieuwe restaurant van de Stenden Hogeschool van Leeuwarden voor studenten en medewerkers waar dagelijks een internationaal aanbod aan snacks, gerechten, verse sappen en drankjes verkrijgbaar is. Alles is gemaakt van natuurlijke ingrediënten, 100% biologisch, zonder E-nummers of andere niet natuurlijke smaakmakers. Canteen heeft een duurzame setting met onder meer biologisch afbreekbare disposibles. Het is het leerbedrijf van de International Hotel Management School van Stenden Hogeschool. Ervaring opdoen in Canteen maakt deel uit van de opleiding. Hotelschool studenten doen op deze manier ervaring op met biologische en verantwoorde voeding en duurzaamheid. Stenden Hogeschool is de eerste Hogeschool met een dergelijk concept en geeft hiermee invulling aan haar visie: “Serving to make it a better World”. De missie van Earth Water sluit hier naadloos op aan. Reden voor Earth Water om Canteen te kiezen als plek voor de perspresentatie van haar 100% biologisch afbreekbare PET-fles.
Garbage Island In de Stille Oceaan drijft letterlijk een eiland van afval, ook wel ‘Garbage Island’ genoemd. Deze grote drijvende vuilnishoop bevindt zich ergens tussen Japen, Hawaï en Noord-Amerika. Naar schatting gaat het om een oppervlakte tussen de 700.000 en 15 miljoen vierkante kilometer. De hoeveelheid plastic in zee is op dit moment zes keer zo groot dan dat er Plankton in zee voorkomt. De vaste bewoners van zee hebben last van het plastic. Zij zien plastic aan voor voedsel, het eten hiervan kan de spijsvertering verstoppen of zij gaan dood door de giftige stoffen in het plastic. Uiteindelijk kan dit ook weer effect op de mens hebben want de gifstoffen die de dieren opnemen kunnen in onze spijsvertering terechtkomen. De Hogeschool zal ter introductie van de nieuwe Earth Water PET-fles deze voor 1 Euro aanbieden aan haar studenten. De opbrengst wordt volledig gedoneerd aan het United Nations World Food Program.
Earth Water  Earth Water, van oorsprong een Canadees initiatief, is in Nederland opgericht door Henk Witteveen en Patrick de Nekker. Earth Water levert in samenwerking met de United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) een bijdrage aan de oplossing van het wereldwijde tekort aan schoon drinkwater. Sinds juli 2007 is Earth Water actief in Nederland.
www.earthwater.nl
|