>> reageer

>> 1 reactie(s)
Vrijdag 08 augustus 2008

In Heerhugowaard heeft Greenfuelsystems een Toyota Prius hybride geschikt gemaakt om op ethanol te rijden doormiddel van een E85 Greenfuel Kit. Dit is de eerste Prius in Nederland die op ethanol kan rijden. Per provincie zullen er ook 5 e85 ethanol tankstations komen. Dit wordt gesteund door minister Eurlings die er 1.800.000 euro in heeft gestoken.



Momenteel zijn er 20 ethanol tankstations waarvan de meeste van Tamoil. De prijs per liter is op dit moment gelijk aan euro 95 benzine. Er van uit gaande dat de benzineprijs verder zal blijven stijgen en er binnenkort een accijns verlaging voor e85 ethanol komt, zal het gebruik hiervan ook in Nederland toenemen. Zeker onder de Prius rijders omdat de Prius nu nog schoner is en bijna helemaal CO2 neutraal. Informatie over het netwerk van e85 tankstations in Nederland kunt u vinden op www.greenfuelsystems.nl.


Reacties op: "Greenfuelsystems: eerste prius op e85 ethanol"

Klik hier en geef een reactie op bovenstaand artikel.

vrijdag 16 januari

Dekkers

Ik rijd een ford flexifuel en zou graag E85 tanken, maar dan mag de prijs beslist niet hoger zijn als van benzine, want bij E85 schijnt het verbruik ook hoger te zijn. De regering wil alles duurzaam, pompt miljarden in verbetering milieu, maar je moet met de vingers van de accijns afblijven, jammer, op E85 hoort helemaal geen accijns te zitten, in Frankrijk kost deze 0.89 eurocent, dag minister, ga opnieuw huiswerk maken.



Toekomstinvestering

SITEMAP | ALLE ARTIKELEN