>> reageer

Donderdag 10 januari 2008

De rode wijn Chakana Wiphala, in oktober 2007 in Nederland op de markt gebracht, doet het goed. In minder dan drie maanden tijd zijn van deze charity wine al 20.000 flessen verkocht. Per verkochte fles gaat één US dollar naar de ontwikkelingsprojecten in Bolivia van Stichting Chakana. Halverwege december overhandigde de Nederlandse wijnimporteur Les Généreux namens de Argentijnse wijnproducent Chakana Wines al een cheque aan Stichting Chakana ter waarde van 17.484 US dollar. De wijn, gemaakt van malbec en syrah druiven, is te koop in 37 wijnhandels in Nederland en via de website www.goedesmaak.com.

“De Chakana Wiphala is een goededoelenwijn van heel goede kwaliteit”, verklaart Ton Schaapveld van Les Généreux het succes. “Op proeverijen krijgen we enthousiaste reacties en ook de wijnrecensenten hebben positief over de Chakana Wiphala geschreven. En omdat het gewoon een heel lekkere wijn is voor een goede prijs, zien we veel herhaalaankopen. Daarbij: het design van de fles maakt hem bijzonder geschikt als cadeau en als tafelwijn op een mooi gedekte tafel. Dit verklaart wellicht waarom we tegen kerst alweer door de voorraad heen waren.”

Boliviaanse Hoogland Indianen

Cheque
Op het Charity Dinner in december, dat Stichting Chakana jaarlijks organiseert, overhandigde Job de Swart van Les Généreux een cheque aan Chakana ter waarde van 17.484 US dollar (op de foto van links naar rechts: Job de Swart, Chakana-oprichters Heidi van Hoof en Hilvert Timmer, Chakana-bestuurslid Ella Kalsbeek en Chakana-voorzitter Jan van Zijl). Na de overhandiging is het aantal verkochte flessen in recordtempo gestegen tot 20.000. Stichting Chakana zet het geld in voor ontwikkelingsprojecten in de Boliviaanse Andes, ten behoeve van de daar levende Aymara hooglandindianen.

Uitreiking cheque

Spontane samenwerking
Hilvert Timmer, oprichter van Stichting Chakana, stuitte eind 2006 bij toeval op de Argentijnse naamgenoot Chakana Wines. Deze bood spontaan zijn medewerking aan en stelde voor gezamenlijk een wijn uit te brengen. Chakana Wines heeft zijn domein op de uitlopers van de Argentijnse Andes bij Mendoza en produceerde afgelopen jaren diverse prijswinnende wijnen.

Over Stichting Chakana
Stichting Chakana is een vijf jaar jonge ontwikkelingsorganisatie die zich richt op de inheemse bevolking van Bolivia: de Aymara hooglandindianen. Met gerichte projecten als de bouw van groentekassen en de aanleg van irrigatiekanalen, zorgt Stichting Chakana dat de hooglandindianen kunnen blijven overleven op hun geboortegrond in het Boliviaanse deel van het Andesgebergte. Stichting Chakana wordt vrijwel geheel gerund door vrijwilligers; allen professionals uit politiek, ontwikkelingssector en bedrijfsleven. Wilt u meer informatie kijk dan ook op chakana.nl


Reacties op: "Chakana Wiphala wijn: al 20.000 flessen verkocht"

Klik hier en geef een reactie op bovenstaand artikel.



Cereal tot31dec2010

Visbureau

SITEMAP | ALLE ARTIKELEN